Fabryka Inicjatyw Lokalnych

FIL - logoStowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych jest organizacją specjalizującą się w rozwoju lokalnym. Od kilku lat pracujemy m.in. w Katowicach Nikiszowcu, prowadząc działania służące wieloaspektowemu rozwojowi tego osiedla – w wymiarze kulturalnym, ekonomicznym i społecznym, rozumianym jako kompleksowa rewitalizacja. Realizowaliśmy także – przy współpracy z lokalnymi samorządami – projekty w innych miastach naszej aglomeracji: w Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tychach, Sosnowcu. Zajmujemy się również działalnością diagnostyczną, prowadzimy badania społeczne, tworzymy koncepcje działań rewitalizacyjnych.

FIL

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych

SZKOLENIA I DORADZTWO

Oferujemy szkolenia i doradztwo w następujących obszarach: rewitalizacja, ekonomia społeczna, animacja lokalna, organizowanie społeczności lokalnej, planowanie i zarządzanie zmianą. Nasi eksperci to doświadczeni trenerzy i wieloletni praktycy w tych dziedzinach.

WIZYTY STUDYJNE I TURYSTYKA

Organizujemy wizyty studyjne, których celem jest pokazania pozytywnej zmiany społecznej i przedstawienie sensu kompleksowej rewitalizacji na podstawie osiedla Nikiszowiec. Oferujemy także turystyczne zwiedzania Nikiszowca i okolicy.

DZIAŁALNOŚĆ DIAGNOSTYCZNA

Przeprowadzamy badania społeczne wraz z rekomendacją działań na przyszłość. Tworzymy koncepcje działań rewitalizacyjnych. Wspieramy proces powstawania dokumentów strategicznych.
Poszerzona oferta do pobrania tutaj